ကြားဖြတ်ရွေးကောက်ပွဲများသည် ပြည်ထောင်စုသမ္မတ မြန်မာနိုင်ငံရှိ လွှတ်တော်သုံးရပ်တွင် အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲပြီးသည့်နောက်ပိုင်း လစ်လပ်နေသော လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် နေရာများကို ဖြည့်သွင်းနိုင်ရန် ကျင်းပခြင်းဖြစ်ပါသည်။ ၂၀၁၆ သြဂုတ်လမှ စတင်၍ လွှတ်တော်သုံးရပ်တွင် စုစုပေါင်း လစ်လပ်ကိုယ်စားလှယ်နေရာ ၁၉ နေရာရှိခဲ့ပါသည်။ ၂၀၁၅ခုနှစ် အထွေထွေ ရွေးကောက်ပွဲတွင် လုံခြုံရေးအခြေအနေအရ ရွေးကောက်ပွဲကျင်းပနိုင်ခြင်းမရှိခဲ့သည့် ရှမ်းပြည်နယ်အတွင်းမှ ကျေးသီး နှင့် မိုင်းရှုး မဲဆန္ဒနယ် နှစ်နေသည် ၂၀၁၇ခုနှစ် ကြားဖြတ်ရွေးကောက်ပွဲတွင် ကျင်းပမည်ဖြစ်ပါသည်။

ပြည်နယ်နှင့်တိုင်း ၈ခုရှိ မြို့နယ် ၂၂ခုတွင်လစ်လပ်နေသော လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်အရေအတွက် ၁၉နေရာအတွက် ကြားဖြတ်ရွေးကောက်ပွဲကျင်းပေးမည်ဖြစ်ပါသည်။ ကြားဖြတ်ရွေးကောက်ပွဲတွင် လွှတ်တော်အလိုက် လစ်လပ်နေရာအရေအတွက်မှာ ပြည်သူ့လွှတ်တော် ၉နေရာ၊ အမျိုးသားလွှတ်တော် ၃ နေရာ နှင့် တိုင်ဒေသကြီးနှင့် ပြည်နယ်လွှတ်တော် ၇ နေရာ တို့ဖြစ်ကြပါသည်။ ကြားဖြတ်ရွေးကောက်ပွဲတွင် ဆန္ဒမဲပေးနိုင်မည့် မဲဆန္ဒရှင်အရေအတွက်စုစုပေါင်းမှာ ၂,၁၈၅,၆၁၆ ဦးဖြစ်ပါသည်။

ရလဒ်များကို မိတ္တူပုံ နှင့် CSV ပုံစံဖြင့် ဒေါင်းလုပ်ရယူရန် အတွက် မဲဆန္ဒနယ်ရလဒ်များ ပေါ်ရှိ အိုင်ကွန်ကို နှိပ်ပါ။

  • မွန်ပြည်နယ်ပြည်နယ် မဲဆန္ဒနယ် (၁) နေရာ
    • မော်လမြိုင်ခရိုင်ခရိုင်
      • ချောင်းဆုံ
        •   ဦးအောင်ကြည်သိန်းWinning candidate ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 19667 Votes
        •   ဦးအေးဝင်း ပါတီ: အမျိုးသာဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် 12363 Votes
        •   ဦးဝင်းထွဋ် (ခ)ဦးမြဝင်း ပါတီ: မွန်ဒေသလုံးဆိုင်ရာဒီမိုကရေစီပါတီ 10859 Votes
        •   ဦးနိုင်စိန်မြမောင်(ခ)နိုင်မြမောင် ပါတီ: မွန်အမျိုးသားပါတီ 2013 Votes
        •   ဦးတင့်ဝေ ပါတီ: တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ 1992 Votes
  • ရခိုင်ပြည်နယ်ပြည်နယ် မဲဆန္ဒနယ် (၁) နေရာ
    • ကျောက်ဖြူခရိုင် ခရိုင်
      • အမ်း
        •   ဒေါက်တာအေးမောင်Winning candidate ပါတီ: ရခိုင်အမျိုးသားပါတီ 21794 Votes
        •   ဦးသောင်းငြိမ်း ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 11545 Votes
        •   ဦးဇော်ဝင်းမြင့် ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 9088 Votes
        •   ဦးဇော်လင်းအောင် ပါတီ: တစ်သီးပုဂ္ဂလ 1877 Votes
  • စစ်ကိုင်းတိုင်းဒေသကြီးတိုင်း မဲဆန္ဒနယ် (၁) နေရာ
    • မုံရွာခရိုင် ခရိုင်
      • မုံရွာ
        •   ဦးစိန်မောင်း ပါတီ: တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ 2666 Votes
        •   ဦးညွန့်လှိုင် ပါတီ: အမျိုးသားတိုးတက်ရေးပါတီ 1740 Votes
        •   ဦးညွန့်အောင်Winning candidate ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် 95923 Votes
        •   ​ဒေါက်တာဝင်းမြင့်အောင် ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေးပါတီ 16593 Votes
        •   ​ဒေါက်တာသန်းထိုက်ဦး ပါတီ: ပြည်သူ့ဒီမိုကရေစီပါတီ 506 Votes
  • ရှမ်းပြည်နယ်ပြည်နယ် မဲဆန္ဒနယ် (၂) နေရာ
    • လွိုင်လင်ခရိုင် ခရိုင်
      • ကျေးသီး
        •   ဦးစိုင်းကျော်ခိုင် ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 3235 Votes
        •   စိုင်းအောင်ကျော်Winning candidate ပါတီ: ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 18882 Votes
        •   စိုင်းအွမ်ခမ်း ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 1668 Votes
        •   ​ဒေါ်နန်းတင်ဦး ပါတီ: ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ 736 Votes
      • မိုင်းရှုး
        •   ဦးကျော်တင်ရွှေ ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 3484 Votes
        •   စိုင်းဝင်းအေး(ခ) စိုးထွန်းအေးWinning candidate ပါတီ: ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 10216 Votes
        •   နန်းခမ်းယဉ်အောင် ပါတီ: ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ 868 Votes
        •   ဦးဝင်းနိုင် ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 3190 Votes
  • ရန်ကုန်တိုင်းဒေသကြီးတိုင်း မဲဆန္ဒနယ် (၄) နေရာ
    • ရန်ကုန်မြောက်ပိုင်းခရိုင်ခရိုင်
      • လှိုင်သာယာ
        •   ဦးဝင်းမင်းWinning candidate ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 31369 Votes
        •   ဦးကျားကြီး ပါတီ: ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ(မြန်မာ) 807 Votes
        •   ဦးကျော်သန်း ပါတီ: တစ်သီးပုဂ္ဂလ 178 Votes
        •   ဦးတင်ယု ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 8655 Votes
        •   ဦးနေလင်းဦး ပါတီ: ပြည်သူ့အကျိုးပြု ကျောင်းသားများ ဒီမိုကရေစီပါတီ 1469 Votes
        •   ဦးမောင်ဝင်း ပါတီ: တစ်သီးပုဂ္ဂလ 370 Votes
        •   ဦးသက်ထွန်းမောင် ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ အင်အားစုပါတီ 590 Votes
        •   ဦးအေးကျော် ပါတီ: ရခိုင်အမျိုးသားပါတီ 1551 Votes
    • ရန်ကုန်တောင်ပိုင်းခရိုင်ခရိုင်
      • ကော့မှုး
        •   ဦးကျော်ဆွေဝင်း(ခ)ဦးအာလူးWinning candidate ပါတီ: အမျိုးသာဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် 38028 Votes
        •   ဦးကျော်ဇင်ဟိန်း ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 13432 Votes
        •   ဒေါ်ခင်ခင်လင်း ပါတီ: မြန်မာနိုင်ငံတောင်သူလယ်သမားဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေးပါတီ 390 Votes
        •   ဦးစောဝင်း ပါတီ: ဖလုံ-ဖဝေါ်ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ 76 Votes
        •   ဒေါ်စိန်ကျော့နု ပါတီ: ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ(မြန်မာ) 324 Votes
        •   ဦးဇော်ထွန်း ပါတီ: တစ်သီးပုဂ္ဂလ 187 Votes
        •   ဒေါ်နီလာစိုးတင့် ပါတီ: မြန်မာအမျိုးသားကွန်ကရက်ပါတီ 1194 Votes
        •   ဦးမျိုးမောင်မောင်စိုး ပါတီ: အမျိုးသားတိုးတက်ရေးပါတီ 336 Votes
        •   ဦးမျိုးသီဟထွန်း ပါတီ: တစ်သီးပုဂ္ဂလ 381 Votes
    • ရန်ကုန်အရှေ့ပိုင်းခရိုင်ခရိုင်
      • ဒဂုံမြို့သစ်ဆိပ်ကမ်း
        •   ဦးမြစိန်Winning candidate ပါတီ: အမျိုးသာဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် 15756 Votes
        •   ဦးသဲမောင်မောင်ထက် ပါတီ: အမျိုးသားတိုးတက်ရေးပါတီ 799 Votes
        •   ဦးအောင်ဇင် ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအင်အားစုပါတီ 486 Votes
        •   ဒေါက်တာအောင်မျိုး ပါတီ: တစ်သီးပုဂ္ဂလ 2112 Votes
        •   ဦးခင်ဝင်း ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 6118 Votes
      • ဒဂုံမြို့သစ်အရှေ့ပိုင်း
        •   ဦးနေကျော်Winning candidate ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 27357 Votes
        •   ဒေါ်ခင်မာလာ ပါတီ: အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအင်အားစုပါတီ 1772 Votes
        •   ဦးဇော်အောင်(ခ)ဦးညိုထွန်း ပါတီ: လူဘောင်သစ်ပါတီ 1001 Votes
        •   ဦးနေလင်း ပါတီ: ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ 9742 Votes
        •   ဒေါ်ဥမ္မာတင် ပါတီ: ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ(မြန်မာ) 448 Votes